Studio

Studio dźwiękowe YacobRecords  istnieje od 1996 roku. Jesteśmy dobrze wyposażonym i w swej klasie najtańszym studiem w regionie.

Studio "A" postprodukcyjne - składa się z dwóch pomieszczeń: reżyserka 20m2 oraz pomieszczenie do rejestracji korekcynych 9m2;

Studio "B" (fabryka) to reżyserka 64m2, pomieszczenie do nagrań 36m2 oraz komora bezechowa 5m2. Całość doskonale przystosowana akustycznie zaopatrzona w pułapki basowe, dyfuzery i absorbery co gwarantuje wysoki komfort pracy.

Przygotowanie

Materiał, który ma być utrwalony musi być perfekcyjnie ograny, przemyślany, zaaranżowany. Jeśli jest to zespół, winien on być po tylu próbach, że najmniejszy szczegół utworu nie pozostawia żadnych niewiadomych. Warto rejestrować (audio) takie spotkania (jeśli nie ma rozbudowanych możliwości nawet na telefonie), odsłuchanie materiału w zaciszu domowym może przynieść zaskakujące spostrzeżenia i służyć dobrą lekcją.

Pamiętajmy - studio nie jest salą prób.

Perkusiści kilka dni przed sesją powinni uzbroić bębny w nowe, tej samej marki i tej samej serii naciągi (tomy odpowiednio wystrojone) i najlepiej zaopatrzyć się w kilka różnie brzmiących werbli. Wszystkie elementy perkusji muszą być tak skręcone by przy graniu nie wydawała ona niepożądanych dźwięków. Są to drobiazgi, które nie przeszkadzają w grze live lecz w studio mogą zepsuć totalnie nagranie a dochodzenie do tego i likwidowanie takich usterek w trakcie sesji  może przekładać się na kosztowne godziny.

Gitarzyści i basmani mają założne nowe struny, zaopatrzeni w dodatkowe komplety.

Instrumenty z precyzyjnie skalibrowanymi menzurami (najlepiej przez fachowca), dobre, sprawdzone kable, nowe lampy w piecach. Przychodzimy z własnymi tunerami.

Wokalisto nie forsuj się przed sesją, jeśli czujesz, że jesteś w niedyspozycji skontaktuj się, ustalimy inny termin.